فروشگاه اینترنتی مای سپنتا

فروشگاه اینترنتی مای سپنتا ، ورود
راه ساده برای از بین بردن ساس

ساس و روش های مبارزه

ساس چیست؟

ساس حشره کوچک و بیضی شکل و قهوه ای رنگ به طول 5 میلی متر است که از خون انسان و حیوانات تغذیه می کند. ساس های بزرگ به اندازه یک دانه سیب و دارای بدنی مسطح هستند و پس از تغذیه بدن ساس متورم شده رنگ قرمز به خود می گیرد. ساس ها پرواز نمی کنند اما به سرعت روی دیوار سقف و کف خانه حرکت می کنند. ساس ماده در طول عمر خود چهارصد تا پانصد تخم می گذارد که اندازه هر تخم به اندازه یک ذره گرد و خاک است. تخم ها می تواند در بدن ساس در طول عمرش باشند. ساس های نابالغ تا رسیدن به مرحله بلوغ 5 بار پوست عوض می کنند و قبل از هر بار پوست عوض کردن نیاز به تغذیه با خون انسان و حیوان دارند. تحت شرایط مطلوب ساس ها در طول یک ماه رشد می کنند و در طول یک سال 3 تا 5 بار تولید مثل می کنند.

 

 

ساس در کجا زندگی و مخفی می شوند؟

ساس می تواند و ممکن است از طریق چمندان مسافر، تخت خواب و لباس وارد خانه شما شود و در کمد های چوبی و تخت خواب مخفی گردد. بدن مسطح، آن هارا قادر می سازد تا در فضاهای کوچک به ضخامت یک کارت  مخفی شوند. ساس ها لانه هایی مانند مورچه و زنبور ندارند اما تمایل دارند به صورت گروهی در مکان ها مخفی زندگی کنند.

مخفی گاه اولیه ساس ها تشک و بدنه تخت خواب و جاهایی که دسترسی آن ها به انسان و حیوان برای مکیدن خون آسان تر باشد است. با گذشت زمان ساس ها از طریق اتاق ها پراکنده شده و در حال حرکت به هر شکاف و یا مکان حفاظت شده تجمع کنند و یا ممکن است به اتاق های مجاور به آپارتمان های نزدیک نیز نفوذ کنند.

 

 

 

چه زمانی ساس ها می گزند؟

ساس ها عموما در شب فعال هستند تا زمانی که مردم در خواب هستند انسان ها را نیش می زنند و با سوراخ کردن پوست بدن و مکیدن خون در طی 3 تا 10 دقیقه عمل خون مکیدن را انجام می دهند.

گزش ساس:

اغلب ساس گزیدگی بدون درد است اما بعد به زخم و خارش تبدیل می گردد.

برخلاف گزیدگی کک که عموما در موچ پا انجام می شود گزیدگی ساس در هر نقطه از بدن که در معرض حمله ساس باشد انجام می گیرد. مردم ابتدا متوجه حمله ساس نمی شوند و ممکن است خارش و سوزش را به علل دیگری مانند پشه بدانند. برای اینکه مطمعا شوید که گزش ناش از ساس است باید عامل گزش را شناسایی و پیدا کنید.

اگر شما ساس را شناسایی کردید مراحلی را برای خلاص شدن از شر ساس و جلوگیری از بازگشت آن ها باید آغاز کنید.

 

درمان ساس زدگی :

خلاص شدن از شر ساس با تمیز کردن مکان هایی که ساس ها در  آن جا زندگی می کنند شروع می شود و شامل مواد زیر است:

تمیز کردن ملاحفه، پارچه های کتانی، پرده و لباس ها با آب بسیار گرم و خشک کردن در بالا ترین درجه خشک کن و اتو زدن می باشد.

حیوانات و محل نگهداری آن ها، کفش ها و دیگرمواردی که نمی توانید در خشک کن قرار دهید را به مدت 30 دقیقه تمیز کنید. از برس های زبر برای تمیز کردن درز تشک ها برای حذف لارو ساس استفاده کنید. با جارو برقی رخت خواب و تخت خواب  که احتمال تجمع ساس وجود دارد را تمیز کنید. ساس ها می توانن به مدت یک سال بدون تغذیه شدن زندگی کنند ساس ها می توانند در درز دیوار ها و سقف هم نفوذ کنند بنابراین این درز هارا نیز باید تمیز کنید. یکی از راه های حذف ساس گرم کردن خانه تا دمای 50 درجه سانتی گراد به مدت 90 دقیقه است.

در اتوبوس و مترو سعی کنید هیچ وقت ننشینید و با افراد دیگر تماس نداشته باشید

 

 

در مقاله بعدی به روش مبارزه شیمیایی با ساس (سمپاشی ساس) بیشتر می خوانید.

برای مبارزه با ساس باید از سم های خالص مانند امولسیون و آیکون استفاده کرد به صورتی که 125 سی سی از امولسیون به همراه یک پاکت از آیکون را همراه با 5 لتر آب محلول کرده و سمپاشی کنید. 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاه شما برای ما مهم است.

امتیاز کاربران به : راه ساده برای از بین بردن ساس

امتیاز
دیدگاه ها
۱۳۹۸/۲/۱۲

طبيعت :

چقدر جالب بود. ممنون.