فروشگاه اینترنتی مای سپنتا

فروشگاه اینترنتی مای سپنتا ، ورود
4 نکته مهم از مزایای کود شیمیایی

در این مقاله قصد داریم به مهم ترین مزایای استفاده از کود شیمیایی را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا توجه شما را به توضیح مختصری از کود جلب می کنم.

کود چیست؟

کود ماده ای است که از مواد طبیعی و یا غیر طبیعی تولید می شود و در خاک و بافت گیاهان اضافه می شود تا باعث رشد بیشتر گیاهان شود. زمین های کشاورزی دارای کبود های مواد مغزی برای رشد هستند به همین منظور کود ها تولید می شوند تا این مواد را تامین کنند. کودهای شیمیایی یکی از عامل های مهم برای افزایش تولید محصولات کشاورزی است. کود شیمیایی حاوی عنصر های اصلی همچون نیتروژن، فسفر و پتاسیم و عنصر های ثانویه کلسیم، منیزیم و گوگرد می باشد.

این که هر کود به چه صورت باشد بسته به گیاه و شرایط آب و هوایی متاوت است. به طوری که نوع گیاه و نوع آب و هوا در نحوه مصرف و عملکرد کود تاثیر گذار است.

کود شیمیایی به دو دسته تقسیم می شوند که در زیر به دو دسته اشاره می کنیم:

 1. کودهای ماکرو که حاوی ازت، فسفر، پتاس، گوگرد، کلسیم و منیزیم است که این عناصر جز عناصر پر مصرف گیاهان بشمار می آید.
 2. کودهای میکرو که حاوی عناصرهای آهن، منگنز، روی، مس، بر، مولیبدن که جز عنصر های کم مصصرف گیاهان هستند.

 مزایای استفاده از کودهای شیمیایی 

 1. سرعت به ثمر رسیدن:
  گیاهان بسیار به عناصر داخل کود های ماکرو نیازمند هستند و در صورتی که از خاک در یافت نکنند باعث کم رشدی، ساقه و گل های ضعیف و کیفیت نا مطلوب میوه ها می شود. یکی از مهمترین مزایای کود های شیمیایی سرعت به نتیجه رسیدن است زیرا مواد مغذی حاوی این کود ها به سرعت در خاک و یا آب حل می شود و به راحتی در دسترس گیاه قرار می گیرد.
 2. ترکیب دقیق:
  در بسته یا کیسه کود های شیمیایی میزان مواد مورد استفاده به صورت تفکیک شده بر حسب درصد قابل مشاهده است. عدد هایی که میبیند معمولا به صورت 20-20-20 و یا 11-7-24 می باشد که به ترتیب عدد اول همواره درصد نیتروژن، درصد فسفر و پتاسیم است. برای خرید هر کود توجه به درصد ها بسیار کنته مهم است زیرا هر خاک و گیاه نیاز های متفاوتی دارد.
 3. سهولت استفاده:
  مزیت این کود ها راحتی حمل و نقلشان نسبت به کود های دامی است. 
 4. هزینه:
  کود های شیمیایی به دلیل تولیدات عمده به مراتب قیمت کمتری نسبت به کود های حیوانی دارد. همانطور که بالاتر اشاره شد کود های شیمیایی به دلیل داشتن مواد معدنی مورد نیاز گیاه و نتیجه سریع آن باعث شده است که برای کشاورزان دیگر نیاز به تغییر کود نباشد و از نظر هزینه ای به صرفه باشد.

فروشگاه اینترنتی مای سپنتا

مای سپنتا یکی از بزرگترین فروشگاه های در سال 1382 فعالیت خود را در حوزه خدمت رسانی به کشاورزان و دامداران آغاز کرد. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه به صورت واردات و یا به صورت عمده از نمایندگی ها خریداری شده است. مای سپنتا دارای فروشگاه مرکزی در خیابان می باشد و برای خرید آسان و سریعتر مشتریان سایت پیش روی شما را راه اندازی کردند تا به بهترین روش به مشتریان خود محصولات را ارائه دهند.

برای کسب اطلاعات و مشاوره در رابطه با محصولات با شماره 09121773152 تماس حاصل نمایید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.